Slag van Berlare herdacht aan Scheldebrug

Aan de Scheldebrug was er onlangs de herdenking van de Slag van Berlare.

“Wegens omstandigheden hebben we een jaar onderbroken maar zijn we tevreden dat we dit jaar de gevechten tegen de Duitsers van 4 tot 8 oktober 1914 kunnen herdenken”, zegt schepen Carine Meyers (Open VLD). “Een ware veldslag, Belgische troepen verloren 70 manschappen en een groter aantal raakten gewond, hoofdzakelijk Waalse landgenoten. Maar ook 3 inwoners van onze gemeente lieten hierbij het leven. Dankzij de weerstand in ons dorp is de Belgische strijdmacht erin geslaagd tijdig te ontkomen aan een dreigende en bijna zekere omsingeling. Wij willen daarom blijven stilstaan bij deze Slag en de slachtoffers in herinnering brengen.”

Foto (c) Carine Meyers.

(Redactioneel: 'TROS Radionieuws en driestroom.be)