Homemade Homegrown by Bianca. De eerste oogst

Juni is net als mei een drukke tuinmaand. De laatste planten worden geplant, het onkruid groeit welig. Veel plantjes hebben een extra portie meststoffen nodig en bij droogte genieten ze van een gietbeurt.

De eerste lentegroenten en fruit kunnen geoogst worden. Peultjes, courgette, aardbeien, kersen…

Zaai nog een extra rij boontjes en een extra courgette, zo kan je lange tijd genieten van deze lekkere groenten. Ook Mexicaanse komkommers, een pareltje op het bord, kan je nu nog zaaien.

Tegenwoordig kan je in gespecialiseerde kruidenkwekerijen superleuke en originele kruiden vinden. Zelf heb ik dit jaar okra, Japanse waterpeper, honingverbena en onsterfelijkheidskruid aangeschaft. Ik kan niet wachten om ze allemaal te proeven!

Bezoek tussen het moestuinieren door ook zeker eens Bioboerderij De Loods in Aalst, zij staan voor biologische kweek, je kan er plantjes, zaden, groenten en fruit van eigen kweek kopen. Zij maken geen gebruik van pesticiden of chemische meststoffen.

(Redactioneel: 'TROS Radionieuws en driestroom.be)

Deze website gebruikt cookies zodat wij uw gebruikservaring kunnen verbeteren.
Klik hier voor meer informatie over deze cookies.

Door verder te gaan ga je hiermee akkoord...
Lees ook onze PRIVACY rules.